Bellatrix Lestrange

5. ledna 2011 v 16:37 | Já + Wikipedie
Belatrix Lestrangeová (roz. Blacková, 1951-1998; přezdívka Bela) byla nejstarší dcerou Cygnuse a Druely Rosierové. Měla také dvě sestry,starší Andromedu, kterou rodina vyloučila ze svého středu, protože si vzala mudlovského šmejda Teda Tonkse, a mladší Narcissu, jež si vzala za muže čistokrevného kouzelníka Luciuse Malfoye. Jejími bratranci jsou Sirius a Regulus Blackovi . Studovala v V Bradavicích čar a kouzel ve Zmijozelu.
Ihned po dokončení školy nebo možná ještě na škole se stala stoupenkyní Lorda Voldemorta, vdala se za čistokrevného kouzelníka a smrtijeda Rodolfuse Lestrangea. Nemají spolu žádné děti.
Jako smrtijed proslula svou věrností Voldemortovi a také svojí krutostí. Aby zjistila, kde se ukrývá její Mistr, použila společně se svým manželem Rodolfusem, jeho bratrem Rabastanem a Bartym Skrkem ml. na rodiče Nevilla Longbotoma, Franka a Alici, mučicí kletbu Cruciatus, která na nich zanechala trvalé následky a oni museli být doživotně léčeni v nemocnici Svatého munga. Belatrix se společníky byli dopadeni a souzeni kouzelnickým soudem, před kterým Belatrix vyslovila přesvědčení, že Pán zla povstane a vyznamená je za jejich věrnost. Poté byla uvězněna v kouzelnickém vězení Azkabanu. Tento soud viděl Harry v Brumbálově myslánce.
Po celou dobu zůstala věrnou služebnicí Pána zla a trpělivě na něj čekala. Dočkala se po Voldemortově znovuzrození, kdy se strážci Azkabanu, tzv. mozkomorové, vrátili na stranu Pána zla. Při hromadném útěku z Azkabanu zorganizovaném Voldemortem na záchranu věrných smrtijedů se spolu s manželem a švagrem připojila k Voldemortově armádě. Potvrdila se také její slova, že Voldemort ji, jejího muže a jejího švagra vyznamená za věrnost. Několik měsíců poté, při boji některých smrtijedů, členů Fénixova Řádu a studentů Bradavic na Odboru záhad na Ministerstvu kouzel seslala na svého bratrance Siriuse Blacka smrtící kletbu Avada kedavra. Bojovala také proti své neteři Nymfadoře Tonksnové a Kingsleyemu Pastorkovi. Harry proti ní použil kletbu Cruciatus, ale ta neměla dostatečnou sílu, protože Harry svou kletbu nemyslel vážně, nechtěl jí ublížit. Jak mu sama Belatrix řekla, jen spravedlivý hněv nestačí. Potom se Harrymu svěřila, že černé magii ji učil sám Voldemort.
Na začátku šestého dílu doprovázela svou sestru Narcisu k Severusi Snapeovy, varuje svou sestru, aby mu nevěřila. Jinak necitelná Belatrix měla pravděpodobně alespoň trochu svou sestru ráda, protože se stala svědkem neporušitelného slibu, podle kterého bude Snape Narcisina syna Draca ochraňovat a pomáhat mu v úkolu, jenž mu byl svěřen Voldemortem. Z rozhovoru mezi Snapem a Belatrix, která ho zpovídala kvůli Snapeově věrnosti k Pánu zla, také vyplynulo, že Voldemort je na Belatrix a Luciuse Malfoye rozzlobený kvůli rozbité věštbě na Odboru záhad. Belatrix někdy svého synovce Draca naučila také nitrobranu. Ten tak později úspěšně odolával Snapeovi, který se pomocí nitrozpytu snažil v šesté knize zjistit, co má Draco za lubem, když došlo k několika zraněním u studentů Nebelvíru.
Na začátku poslední knihy je Voldemort na Belatrix stále rozzlobený, což vyplývá ze situace, kdy si dělá legraci, že si neteř Narcisy a Belatrix vzala vlkodlaka Remuse Lupina. Voldemort jí dá ale šanci "očistit" svůj rod během přesunu Harryho Pottera od Dursleyových. Během toho se Belatrix pokusí Tonksovou neúspěšné zabít. V tomto díle také vyjde najevo, že Belatrix byla ochránkyní jednoho viteálu - šálku Helgy z Mrzimoru, který ukryla v trezoru u Gringgottových, po němž Voldemort pravděpodobně vždycky toužil. Když jsou Harry , Rom a Hermiona chyceni a přivedeni do sídla Malfoyových, Belatrix krutě mučí Hermionu, která jí ale prozradí falešné informace. Když je přijde zachránit domácí škřítek Dobby, tak ho Belatrix zabije, ostatním se ale podaří utéct. Harry, Ron a Hermiona pomocí mnoholičného lektvaru, díky kterému se Hermiona přemění na Belatrix, odnesou z jejího trezoru viteál. Za to je Belatrix pak náležitě potrestána. I tak ale bojovala na straně Pána zla v závěrečné bitvě o Bradavice, při které konečně zabila dceru své sestry bystrozorku Nymfadoru Tonksovou. Pak bojuje s Hermionou, Ginny Weasleyovou a Lenkou Láskorádovou dohromady. Když její vraždící kletba jen těsně mine Ginny, rozčílí to Molly Weasleyeovou, která pak v duelu Belatrix zabije. V tomto díle se také ukáže, proč nemá se svým mužem děti. Belatrix miluje Voldemorta.
Jméno Belatrix pochází z latiny a znamená "bojovnice", zároveň jde o jméno jedné z hvězd souvězdí orionu (celá rodina Blacků má jména hvězd na obloze).
Ve filmovém zpracování Belatrix hraje Helen Bonham Carter.

-Bellatrix
(má nejoblíbenější)
- ten pohled..:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama