Regulus Black

5. ledna 2011 v 15:50 | Já
Regulus BlackNarození : 1961
Úmrtí : 1979
Postavení : bývalý smrtijed
bydliště : Grimauldovo náměstí 12
První výskyt : Harry Potter a princ dvojí krve

Regulus Arcturus Black  je mladším synem Warburgy a Orina Blackových , tzn. také mladším bratrem Siriuse Blacka a zároveň bratrancem Bellatrix Lestrangeové , Andromedy Tonksnové a Narcissy Malfoyové. Studoval v bradavické zmijozelské  koleji, jejímž ředitelem byl v té době Horácio Křiklan .
Regulus se držel rodinného hesla rodu Blacků Toujours pur (navždy čistý). Byl pyšný na to, že pochází z čistokrevného kouzelnického rodu. Začal proto sympatizovat s myšlenkami na záchranu čistokrevných rodin a učením Lorda Voldemorta V šestnácti letech se proto stal jeho stoupencem, smrtijedem . Když ale zjistil, o co Voldemortovi skutečně jde, chtěl je opustit. To ale nebylo možné, a tak se snažil alespoň najít ukryté viteály, o jejichž existenci se dozvěděl, protože když Voldemort jeden tvořil a ukrýval, potřeboval k tomu domácího skřítka a Regulus mu nabídl skřítka Kráturu. Krátura pak všechno pověděl svému pánovi a spolu s Regulusem se vydali do jeskyně viteál zničit. Zatímco s Voldemortem musel vypít Krátura lektvar, po kterém dostal obrovskou žízeň a prožíval muka, protože se mu vybavovaly ty nejhorší vzpomínky, Regulus vypil lektvar sám a po Kráturovi chtěl, aby zničil medailon. Po jeho vypití dostal Regulus také obrovskou žízeň a chtěl se napít z jezera, ale neživí, očarovaní Voldemortem, jej stáhli pod vodu a Regulus zahynul. Krátura měl svého pána od této chvíle v obrovské úctě, protože nezabil jeho, bezcenného skřítka, ale raději zemřel sám.
Sirius svým bratrem pohrdal, protože si Regulus vážil svého čistokrevného původu a společenského postavení. Rodiče Reguluse před Siriusem upřednostňovali a byli na něj pyšní. Regulus se nikdy neoženil, ani neměl potomky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama