Nebellvír vs. Zmijozel

6. května 2011 v 15:35 | Prongs a Padfoot |  SONP - povídky

NEBELVÍR VS. ZMIJOZEL

Autor : Prongs a Padfoot
téma SONP 2 : Nebelvír vs Zmijozel
Když jsem se dnes probudila a šla do umývárny, na dně vany ležel malý zlatý knoflík. Nevím co tam děla, ani jak se tam dostal, ale byl to už asi pátý a pořád stejný. Občas nad tou výlevkou sedí kočka, pak seskočí do vany, chvílí se tam jen tak dívá a pak začne syčet. Jmenuji se Brigitte Ewerglottová a jsem studentkou na škole čar a kouzel v Bradavicích. Kdyby, jste chodili do stejné školy, jako já určitě byste si museli všimnout mé kamarádky Alexis Weinbergové , věděli byste o ní i kdyby, jste byli slepí o Alex věděl každý. Taky aby ne. Myslím, že se za mě Alex stydí, baví se, se mnou jen proto, že jsme obě dvě ve Nebelvíru a můj táta byl důležitý pracovník na ministerstvu kouzel. Jenže teď, je po smrti, vlastně ani nevím kvůli čemu zemřel. Máma o něm nikdy moc nemluvila. Když jsem šla na hodinu lektvarů, kterou máme společně se Zmijozelem se před učebnou právě bil Katz, s nějakým zmijozelským frajerem. Všem bylo jasné kvůli komu se bijou a ani barbaři nepoužijí hůlky. Rvali se samozřejmě kvůli Alex. Jak jinak. Pro nikoho jiného by to přece nebyli schopni udělat, vlastně proč taky? Alex je nejhezčí z celé školy, všichni to o ní říkají a já si myslím, že mají pravdu. Někteří kluci o ní říkají, že je jako panenka. Asi to bude kvůli je bílé pleti… Po lektvarech jsem šla s Alex. A Katz na ni řval:"Hej Alex ukaž nám ty tvoje švestky!" "Zmlkni Katzi, nenuť mě, abych použila hůlku…" řekla s klidným hlasem. "No tak nám ukaž jabka, když nemáš švestky…" řekl někdo další. Vlastě ani nevím, jak se ti kluci jmenují, když je jich kolem Alex tolik. V tom se znovu ozval Katz: "No tak, vystrč na nás ty svoje melouny!" "Radši pojď Alex… a neposlouchej je." Všimla jsem si, že právě to s Alex pohnulo, přesto se v klidu otočila a s klidným hlasem řekla: "Rictusempra." Odpoledne jsem šla za Marcusem. S Marcusem se znám už odmalička, a přesto že je o dva roky starší než já, skvěle si rozumíme. Když potřebuju tak mi poradí. Vždycky když se vidíme, pozdraví mě: "Buď zdráva, Brigitte." Moji spolužáci Marcuse odsuzují, protože je ze Zmijozelu. Jediná Alex ho ze začátku brala, ale to se změnilo.

Dneska jsem se s Marcusem potkala až půl hodiny před večeří v knihovně. "Buď zdráva, jak se máš?"
" No já se mám dobře, ale…myslím, že Alex dnes nemá moc dobrou náladu."
" Proč?"
" Zase se do ní navážel Katz a ti jeho přihlouplí kamarádi."
"Mám s tím něco udělat?" Divně se zatvářil.
" Není potřeba, Alex to určitě zvládne."
"Dobrá, ale kdyby se to opakovalo tak mi řekni. Rozdáme si to jako kouzelníci. O půl noci, na Astronomické věži." Když to říkal, trochu jsem se bála. Pak se ale začal smát. Protože jsem nevěděla, co mám dělat, začala jsem se smát taky. Týden po našem rozhovoru, mi přišel Denní věštec, ve kterém byl asi dvoucentimetrovým písmem napsán titulek:
V Bradavicích nalezeno tělo studentky!
Když jsem to viděla, nemohla jsem věřit vlastním očím. Jak to, že nám to nikdo neřekl?! Jak je možné, že v Bradavicích ututlali vraždu?! Ta holka co ji zabili se jmenovala Annie Donnerová, byla z Mrzimoru. Tuhle holku jsem občas vídala, byla to taková nevýrazná blondýnka. Hodně zakřiknutá řekla bych, nechápu proč by jí někdo zabíjel. " Chudák Annie, slyšela jsem, že ji někdo shodil z Astronomické věže." Promluvila vedle mě Letty. Celý den se pak nemluvilo o ničem jiném. Fredy James říkal, že na sobě měla vypálené velké tiskací A. Myslím si, že si to jenom vymyslel, aby vypadal zajímavě. Celkem mě zarazilo, když jsem dnes nepotkala Katze, ani Marcuse. Chtěla jsem si o tom s Marcusem promluvit, ale asi neměl čas, určitě je to kvůli tomu, že letos skládá OVCE. Když jsem šla dnes z večeře, šla jsem sama. Musím říct, že jsem si nikdy nevšimla, jak jsou vlastně Bradavice temné a děsivé. Napadali mě samé hlouposti, jako že mě ten kdo to udělal Annie taky zabije. Protože jsem za sebou slyšela kroky, ale nikoho jsem neviděla. Když jsem přišla na kolej, radši jsem si šla lehnout abych ten nechutný zážitek zaspala. Nevím, kdy přišla Alex. V jednu ráno jsem se vzbudila a ještě nebyla v posteli. Týden na to, se udála další vražda. Tentokrát to byla Letty. Ale Letty, na rozdíl od Annie byla dost oblíbená. Taky jsem měla Lett ráda. Nechápu proč chtěl někdo zabít zrovna ji….
"Katzi!" volala Alex. "Můžeš mi vysvětlit, co to děláš?!"
"Já? Na to bych se měl snad já, zeptat tebe nemyslíš?!"
"Jakože za to můžu já?"
"A kdo jiný? Já se netahám s každou holkou, kterou uvidím! A mimochodem, rozešla ses se mnou ty!"
" Cože? Já myslela…"

Letty zavraždili v pondělí. Dnes, je čtvrtek a pohřešuje se další dívka. Edith Cassidyová. Její kamarádky ji naposledy viděli v úterý- v úterý večer. Říkaly, že měla domluvenou schůzku, pravděpodobně s nějakým klukem. Už jsem to nemohla vydržet. Edith jsem vůbec neznala, ale i tak jsem zašla za jejími kamarádkami. Přemluvila jsem k tomu i Alex. Když jsme přišli k Nině bavila se zrovna se Xénií. Přivítali nás velice mile. " Co tak čumíte obludy?" Než jsem stačila cokoliv říct, zasáhla Alex. "Chtěli by jsme se tě na něco zeptat…. O Edith."
"Tobě tak zrovna budu něco říkat…" Nina se otočila k odchodu. Xénie ovšem zůstala. " Do Edith ti nic není. Ta si nevyšla jen tak s každým."
" Kéž by i tebe někdo zabil!" zakřičela na ni Alex a utekla. Xénie si z toho nic nedělala a dál pokračovala. " Myslím že já nejsem na řadě, to spíš ty Alexis Weinbergová." Mlčela jsem, dělala jsem že ji neslyším. Pak vzala veškerou svou odvahu a zeptala se: " Kdo si myslíš že je vrah?"
" A kdo si myslíš že by to mohl být?"
"Já nevím, třeba někdo ze Zmijozelu?"
" Tse, proč si myslíš že zrovna ze Zmijozelu? Alex přece chodila s každým bez rozdílu, ať byl z jakékoliv koleje. Paul s Markem se porvali, protože Paul mluvil s Alexis. Ronny a Lee se zmračili tak, že týden leželi na ošetřovně, kvůli Alexis Weinbergové. Pierce opustil svou přítelkyni Lizzie kvůli tomu aby mohl jít na rande s Alex. Wint otrávil svému nejlepšímu kamarádovi sovu, protože se dozvěděl že měl něco s Alexis Weinbergovou. A teď mluv, kdo si myslíš, že je vrah? "

Dva dny na to, našli Xénii mrtvou, na tepně měla vyřezáno velké X. A kdo je na řadě teď?

"Marcusi kdo si myslíš, že to dělá?" po dlouhé době jsem Marcuse zastihla v knihovně. Lekl se mě. "Být tebou Brigitt, radši bych po tom nepátral. Víš co, já už vlastně musím jít…."
" Ale no tak, Marcusi! Potřebuju to s někým probrat, Alex o tom nechce mluvit."
" To dělá dobře. Nenuť ji do toho." A odešel.

O půl noci stejného dne, jsem uslyšela výkřik. Myslela jsem si že je to jen sen, ale za chvíli jsem uslyšela další. Ráno, jsem se dozvěděla že dvě nejlepší kamarádky Irene a Susan leží mrtvé pod Astronomickou věží. Obě, na sobě měli vypálené počáteční písmeno jejich křestních jmen. Atmosféra v hradu houstla. Všichni se začali podezírat. I nejlepší přátelé. I když pravdou bylo, kdo má teď nejlepšího přítele? Večer jsem nemohla usnout, Alex byla zase pryč. Najednou se mi do hlavy připletli jména zavražděných. Annie, Letty, Edith, Xénie, Irene, Susan. Annie, Letty, Edith, Xénie, Irene, Susan. Dohromady první písmena jednotlivých jmen dávají jméno mé kamarádky: Alexis. Je snad Alex další?....

Další a poslední oběť. Vrah odhalen!
…. 6 vraždách v Bradavicích se konečně dostalo poslední. Poslední zavražděnou byla Alexis Weinbergová. 15-ti letá studentka nebelvírské koleje v Bradavicích. Ztrátu všech zavražděných neseme všichni těžce, jedinou je, že další už nebudou. Vrah po kterém se dlouho pátralo a který po sobě vždy uklidil stopy byl nalezen mrtvý u sebe v koupelně. Vykrvácel. Marcus Duvall zmijozelský student skonal tak bídně jak si jen zasloužil….


Méjo Poznámka : Téma si dodržela a strašně se mi líbilo jak to do sebe zapadalo,vážně krásný..:D

No každopádně si myslím ,že bude zajímavý kdo postoupí dál...Takže Vám všem ,kdo ještě soutěží držím palce.. :)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama