Nebelvír vs. Zmijozel

2. května 2011 v 16:13 | Lily Way Black |  SONP - povídky
Nebelvír vs. Zmijozel
Autor : Lily Way Black
Téma SONP 2 : Nebelvír vs. ZmijozelDost bylo hádek mezi nebelvírským Harrym, zmijozelským Dracem a jejich partami.Vydejme se do dvou úzce spjatých příběhů, které se udály mnohem dřív než tu byli Harry s Dracem, James se Severusem, dříve než se narodil světově proslulý lord Voldemort, nebo i jeho děd.
Vraťme se do časů, kdy magie začínala, hůlky nebyly ani zdaleka opracované jako dnes, lektvarů bylo sotva dvacet vůbec a bylo zde jen pět mocných čarodějů - Godrik Nebelvíru, Salazar Zmijozel, Rowena z Havraspáru, Helga z Mrzimoru a samozřejmě do dnes existující téměř všemocná Smrt.Ano, i ona je velkou čarodějkou, i když se to nám, obyčejným lidem, většinou nezdá.
V té době byly obyčejné kameny jen pouhou neživou přírodou.Nedokázali zázraky na způsob toho, že dnes jeden z nich dokáže téměř vrátit mrtvé mezi nás živé.Neviditelné pláště se ještě také nevyráběly.
Snad nejznámější čtveřice kouzelníků vůbec právě stála na rozlehlé louce, u které byl slyšet pouze hukot od vedle šplouchajícího jezera, odkud chvílemi nad hladinu vystřelilo chapadélko neznámého tvora.
Bylo jaro, čas ptačího zpěvu, pučících rostlin a pro nepotěšení veškerých alergiků i pylu a veškerých alergenů.Tehdy na to nebyly léky, takže se s těmito potížemi vyrovnávali lidé velmi špatně.Málokdy zabral odvar z nějaké bylinky.
"Krásné je to tu," rozzářila se Rowena, když právě zahlédla, jak jedna ze včel usedla na květ vedle stojící třešně, "myslím, že je to to pravé místo pro postavení školy."
"Ano, souhlasím, je to tu přímo okouzlující," přitakala Helga a usmála se do míst, kde se později začal stavět hrad, dnes známý jako Bradavice.A tehdy vlastně také.
"Myslím, že můžeme začít s přípravami," shrnul situaci Nebelvíru a pomocí kouzelné hůlky se před nimi objevilo obrovské plátno pro návrh budoucí školy čar a kouzel.
"Bylo by krásné, kdyby to byl hrad.Tajuplné, kouzelné a vůbec - děti by to tu milovaly," navrhla Rowena a spokojeně se zahleděla od dálky, jako by už hrad před sebou viděla.Všichni odsouhlasili.
Všechno šlo jako po másle.Za pár týdnů se sešli zase všichni čtyři na té samé louce a před sebou měli honosný hrad, školní pozemky bezpečně upravené.Vevnitř několik ložnic v každé ze čtyř kolejí, které si každý z mágů vytvořil.Jak víme, tak Rowena si zvolila, že do její koleje připadnou děti chytré, Helga zase dala přednost pracovitým a kamarádským, Nebelvír ušlechtilým a statečným a Zmijozel čistokrevným, dalo se říci aristokratickým.
Od září sem začaly putovat jedenáctileté děti, které dostaly od mágů dopis.Všichni čtyři rozhodovali, do které koleje které dítě půjde.
Také sehnali několik zkušených kouzelníků, kteří by učili ve škole s nimi.Oni se do výuky samozřejmě zapojili také, ale přeci jen by to sami nezvládli.
Hradě, pokřtěný Bradavice, získával slávu.Děti si navykly na učení se svými vrstevníky a byly šťastné.Velká čtveřice také.
Nerozluční Nebelvíru a Zmijozel si každý den říkali, jaký skvělý nápad spolu dostali a také, že s sebou vzali Rowenu a Helgu, které byly hodně schopné čarodějky.
Škola dlouhé roky vzkvétala, vznikl nový systém zkoušek postupových, vznikly NKÚ a OVCE.To vše díky těmhle zatím sehraným kouzelníkům.
Jednoho dne však Salazar pocítil touhu po tom, aby do Bradavic byli přijímání jen ti, co měli krev čistou jako oni sami.Nebelvír byl, i když to byli nejlepší přátelé, rázně proti a souhlasil s Roweniným moudrým tvrzením, že kouzelníka nedělá původ, ale to, co dokáže.
A tak se dva nejlepší přátelé rozhádali.Na několik dní Salazar zmizel někde v hradě a poté už zmizel nadobro pryč z hradu.Ano, Godrik byl z toho smutný, stejně tak i Helga s Rowenou, ale život šel dál.
"Až tu jednou nebudeme," začal Godrik, "kdo za nás bude vlastně rozdělovat studenty do kolejí?" zeptal se.
"Mohli bychom zhotovit nějaký předmět, který by to za nás udělal, třeba kámen, který by pronikl do hlavy všem studentům, kteří by si ho vzali," navrhla Helga.
"Myslím, že by byl lepší třeba, já nevím, klobouk.Více prezentuje kouzelníky než obyčejný kámen," dodala Rowena.
A tak se pustili do kouzlení.Napřed sehnali obyčejný klobouk, kterému pomocí složitých kouzel dali dar takový, že pohlédl do veškerých povah, dali mu vědění o kolejích, jak má rozhodovat.Během tohoto zaplavila Godrika nenávist vůči bývalému nejlepšímu příteli.
Salazar mezitím v myšlenkách postupoval stejně.Nějaký Nebelvír mu přeci nebude zakazovat, aby si dělal co chce.Chtěl přeci učit i špínu.
A tak vznikl první spor mezi Nebelvírem a Zmijozelem.I studenti těchto kolejí se k sobě začali chovat koženě.Nejprve to nebylo až tak zřetelné, ale jakmile ležela Helga na smrtelné posteli, tak to bylo hodně vidět.A tak zbyli mocní už jen čtyři, i když Salazar, vyčerpán svým nákladným a náročným životem, také pomalu padal dolů.Nakonec tu byl jen Nebelvír, který už byl také stár, a tak pověřil prvního ředitele Bradavic, aby školu vedl dle nejlepšího mínění.
A tak se také dělo.Bradavice vedli poklidný život společně s jednou z mála památek na velkou čtveřici - moudrým kloboukem.
Jeho příběh se zase odvíjí od jeho ušití, což bylo v době, kdy velká čtveřice stavěla školu.Byl ušit u jedné ze švadlen, která sídlila ve vesničce nedaleko Bradavic, v Prasinkách.Byla čarodějka, ale její moc nebyla nijak velká, a tak si občas při šití musela pomoci ručně.Byla zručná, a tak jí veškerá práce šla od ruky.
Když se u ní jednoho dne stavil už od pohledu velký a vznešený čaroděj, tak právě prodala klobouk, který ještě toho dne ráno vlastnoručně došila.
Klobouk pořád nic necítil.To až poté, co byl jakoby oživen právě velkými čaroději.Byl to šťastný klobouk.Sice neviděl krásu světa, ale viděl krásy nepošpiněných dětských srdcí a duší.
Poprvé se mu poštěstilo, když ho jednoho roku zkoušeli Godrik s Rowenou a Helgou.Ano, jejich názory na zařazení se shodovaly.Od té doby uběhlo snad už tisíc let a klobouk nikdy neselhal.
Ale i tak, byly chvíle, v nichž si klobouk úplně jistý nebyl.Většinou to býval boj mezi Nebelvírem a Zmijozelem.I přestože jsou to tak odlišné koleje, tak mají vlastnosti, které se občas skloubí v každém z nás.
Nejednou se klobouk málem rozhodl blbě pro Nebelvír nebo pro Zmijozel.
Prvním velkým oříškem byla jistá Elisabetha Luisa Spearová, která měla velkou odvahu i srdce, ale byla i čistokrevná a hodně ovlivněná svojí aristokratickou rodinou.A tak tu byl první Nebelvír s vlastnosti, které patřili i Zmijozelovi.
"Není to jednoduché, rozhodovat o budoucnosti dětí," pověděl jednou klobouk, "možná protože jsou strašně mladé a pořádně neví, co chtějí a jejich povahy jsou rozporné, možná protože nejsem dostatečně moudrý."
Avšak nejtěžší rozhodování vůbec ho potkalo, když nastoupil do Bradavic malý Harry Potter.
Nebelvír versus Zmijozel.Bezpředmětné roztržky, nenávist.A přeci, jsem si jistá, že jednoho dne se mezi kolejemi vytvoří přátelství pevné, jako kdysi Godrikovo a Salazarovo.Protože obě koleje jsou si více podobné než odlišné.V obou jsou stejně tvrdohlaví, stejně staří a stejně nadaní studenti.A právě oni to celé mohou změnit.


Moje poznámka : Mě osobně se tedy nezdá ,že bys odběhla od tématu. Moc krásně jsi popsala jejich začátky. Wow, na to bych si asi netroufla!..krásné ;-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Nymfadora Wollisová Nymfadora Wollisová | Web | 2. května 2011 v 21:31 | Reagovat

Jsi proště úúúžasná!!! Nemám co dodat! Krásně píšeš, navzdory tomu, že já jsem spisovatelka...jen pokračuj ve svém blogovém,spisovatelském a fascinujícím snu... :-)

2 Belatrix Black Belatrix Black | E-mail | Web | 3. května 2011 v 12:27 | Reagovat

Ahoj, delší dobu jsem tu nebyla. Kdy bude ta slibovaná povídka, hele? :-D

3 Padfoot,Prongs Padfoot,Prongs | Web | 3. května 2011 v 15:06 | Reagovat

Krásně píšeš! Moc se ti to povedlo :-)

4 Lilien Evansová Lilien Evansová | Web | 4. května 2011 v 6:51 | Reagovat

[2]: Doufám ,že brzy...,to víš škola dá čkověku zabrat :D , musíme někdy zas pokecat...na skypu ;-)

[3]: JJ Lily Way Black se hodně povedla ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama