Nebelvír vs. Zmijozell

5. května 2011 v 17:02 | Miss Black |  SONP - povídky
Nebelvír vs. Zmijozel

Autor : Miss Black
Téma SONP 2. - Nebelvír vs Zmijozel

Ve velké síni to hučelo jako v úlu. Studenti, sedící za čtyřmi dlouhými klejními stoly si snídaně toho rána téměř vůbec nevšímali, příliš je totiž zaměstnával nadcházející zápes mezi Nebelvírem a Zmijozelem, který rozhodne, které koleji připadne famfrpálový pohár. Proto není divu, že mezi studenty panoval neklid, vzrušení a vzájemná nevráživost, jež se každým momentem, jak se zápas blížil, stupňovala.
James Potter se přes všechno napětí, které kolem něj obcházelo, cítil vyrovnán, možná proto, že již byl na všechny emoce před nadcházejícími zápasy zvyklí, nebo možná proto, že mu to dodávalo odvahu a sílu.
,,Je to skvělý, prostě skvělý. Už dlouho nebylo na utkání tak dobré počasí. Viditelnost je výborná, takže najít zlatonku, by pro tebe neměl být problém." prohlásil Gatien Howard, nebelvírský odrážeč.
,,To mi trochu kazí radost. Porazit Zmijozelský bude na můj vkus až moc snadné." přiznal James a ohlédl se ke stolu v zeleno-stříbrných barvách koleje.
,,To je snad dobře, ne? Nebo si myslíš, že by bylo lepší, kdybychom prohráli?" rozčílil se nevěřícně a propálil pohledem nebelvírského chytače.
,,Ne! Copak jsem něco takového řek?" brání se rozhořčeně.
,,Dvanacterák si rád s kořistí nejdříve pohraje, než zasekne drápy. Nemám snad pravdu?" zakřenil se Sirius Black.
,,Dobře. Ale moc neriskuj! Musíme vyhrát, musíme jim to ukázat, prostě musíme!" udeřil Gatien pěstí do stolu a také se zahleděl směrem ke Zmijozelským.
,,Už je čas." zavelel po chvíli James a s ostatními hráči z nebelvírského týmu se vydal ven, přes školní pozemky, do šatny, kde se všichni přvlékli do červeno-zlatých hábitů a s košťatama v ruce se zadívali na Dvanácteráka, kapitána nebelvírského famfrpálového družstva.
,,Hrajte, jak nejlépe umíte. Vím, že máme na to, je porazit. Jsou to žabaři a my jsme zatraceně ten nejlepší tým, jaký Bradavice kdy viděly!" pronesl pevným hlasem James.
Všichni se usmáli a atmosféra se na chvíli uvolnila.
Když vyšli na trávník, měli pocit, jakoby stadión snad vybuchl, tři čtvrtina diváků byla ověšena červeno-zlatou barvou a 200 v zeleno-stříbrnou.
,,A je to tady! Okamžik, na který jsme tolik týdnů čekali! Utkáni, které konečně ukáže, který z týmů je lepší. ( I když všichni víme, že je to Nebelvír.). ''
,,BLACKU!"
,,Promiňte, pani profesorko. Jen jsem poukazoval na zjevný fakt."
,,Pane Blacku, byl by jste tak laskav a komentoval raději, co se děje na hřišti?"
,,Jistě. Do vzduchu právě vzlétlo nebelvírské družstvo. Howard! Chenová! Connor! Mortensen! Lambertová! Daniels! A Potter! Následují je jejich soupeři. Slim! Branagh! Rampling! Nott! Walker! Lestrange! A Black!
Stadiónem se nese jásot, výskot, tleskot i bukot fanoušků.
,,Madame Hoochová právě vypustila do vzduchu camrál a hra začíná!", nese se Siriusův hlas zkrze mikrofón, ,,Camrál má nyní nebelvír! Chenová se obratně vyhnula potlouku, který hned Howard odpálil proti zmijozelskému stelci, Lestrangeovi... Zásah! To ti patří, ty špinavý pse! Pardon, pani profesorko, to mi jen uklouzlo. A... ano! Monica Chenová dává gól! Nebelvír vede 10:0."
Stadion propukl v hlasitý potlesk, který nemohlo přehlušit ani bučení Zmijozelských.
,,A Nebelvír vede 40:0!", ječí Black, ,,No prosím. Hned je vidět, kdo má talentovanější hráče.."
,,Blacku! Odpusťte si ty poznámky!"
,,Jistě, pani profesorko, jistě. A né! Slimovi se podařilo obejít nebelvírského brankáře, Connora a střelil gól. Teď je to 40:10 pro Nebelvír."
Zmijozelští fanoušci ječeli a dupali, kdešto Nebelvírští zaúpěli.
,,40:30.", ohlásil zklesle Sirius, ,,Teď to ale vypadá nadějně! Mortensen prokličkoval kolem Notta, vyhl se potlouku od Branagha... Ale né! Ramplin jej chytil. Skóre je stále 40:30 pro Nebelvír."
James kroužil na d hřištěm a hledal nejmenší z míčků, zlatonku, stále však nic.
,,Camrál má v rukou Lambertová. Vyhla se Lestrangeovi. Daniels jí z cesty odstranil Notta. Au! To bylo o fous, stále však drží míč, nepustila ho a střílí... Ano! 50:30! Nebelvír vede 50: 30! Camrálu se zmocnil Lestrange, prokličkoval kolem Chenové. Au! Tak to byl surový zákrok! Napral to rovnou do melanii Lambertové, kterou naštěstí zachytil Potter a zabránil tak jejímu pádu. Někdo by měl Lestrange naučit, jak se chovat k dámám! Camrál mu te´d vzala Chenová (Dobře mu tak hajzlíkovi.) ta nahrává Lambertové. Lambertová zpět Chenové, která přihrávku proměňuje v gól!"
Diváci, kteří před chvíli pískali na Lestragea, propukli v jásot.
,,Faul! To byl zákeřný faul od Slima, který neustál, že Chenová dala gól a napadl Lambertovou. Sakra! Co vám ta holka udělala?"
A opravdu. Mohutná postava Gustana Slima popadla Lambertovou za vlasy. Tu k nim přilétla madame Hoochová a okamžitě se do Slima pustila.
,,Tresté střílení pro Nebelvír." rozhodla.
,,Správně!" přisvědčil Sirius.
A v tu chvíli ji james zahlédl. Třepotala se asi dva metry nad trávníkem. Spatřil ji však i regulus Black. Vyrazili téměř ve stejnou chvíli. Vítr jim šlehal do obličeje. James vytlačil všechen hluk z hlavy a zaměřil se na jedinou věc. Musí se dostat ke zlatonce dřív než black. Sedm metrů. Šest. Pět. Ach né! Regulus má před ním náskok něco kolem dvou metrů. Čtyři! Tři! Te´d letí těsně vedle sebe. Dva! Natáhl ruku. Stejně učinil i zmijozelský chytač. Stadion zatajil dech. Už jen jeden metr...
Má jí! Ano! Chytil ji!
,,James Potter chytil zlatonku! Nebelvír vítězí! 210:30! Ano! Nebelvír vyhrál." vřeští Sirius do mikrofonu.
Stadion explodoval. Fanoušci se vyhrnuli na hřiště, ječeli, vřeštěli, tleskali.
James zmizel pod těly svých spoluhráčů, kteří se na něho vrhli div ho nerozmačkali. Když přistáli, diváci je zvedli na ramena a vydali se vstříc k nim kráčejícímu řediteli Bradavic, Albusovi Brumbálovi, jež jim s úsměvem předal famfrpálový pohár.
Avšak největší radost měl James, když k němu přistoupila ona, kterou se již bezmále pět let snažil přesvědčit, že je pro ni ten pravý, ryšavé rozpuštěné vlasy jí vlály ve větru, Lily Evansová a vtiskla mu vášnivý polibek.
***

Moje poznámka : Úžasné , vážně se ti to povedlo,do posledního slova jsem byla přimáčklá na monitoru a byla napnutá jak špagát :D a ten konec :D Prostě něco úžasného :D.... Lily
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 AnNe AnNe | Web | 5. května 2011 v 19:02 | Reagovat

Ahoj, začalo další kolo SONP http://weasley-guys.blog.cz/1105/4-kolo-sonp
Držím palce! :)

2 Miss Black - Affs Miss Black - Affs | Web | 9. května 2011 v 13:32 | Reagovat

Můžu si jí zveřejnit zase na blog? Samozřejmě napíšu odkaz :)

3 Lilien Evansová Lilien Evansová | Web | 9. května 2011 v 18:55 | Reagovat

[2]: jasný ;-)

4 Jasmína Jasmína | Web | 12. května 2011 v 16:44 | Reagovat

Samozřejmě Miss Black dostává hlas! :)

5 Miss Black - Affs Miss Black - Affs | Web | 16. května 2011 v 6:11 | Reagovat

[4]:děkuju :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama