SONP fINÁLE - Petrova láska

24. května 2011 v 18:27 | Padfoot and Prongs |  SONP - povídky
SONP zadání : Petrova první láska
autor : Padfoot and Prongs


Odcházíme Péťo!"
"Hmm"
"Nepodpal to tady jasné?"
"Jo.."
"Čau"
"Ahoj"
Byl den Svatého Valentýna. Všichni od 3.ročníku výš vyrazili se svými drahými polovičkami do Prasinek. Na romantickou procházku k madam Pacinkové, nebo jen na máslová ležák ke třem košťatům. Žáci 1. a 2. ročníku měli smůlu, ale i ti se drželi za ruku se svými partnery. Jediný kdo nesdílel všeobecnou zamilovanost byl Peter Pettigrew. Žádná na hradě -ať už volná či zadaná- nebyla taková jako on. Žádnou nechtěl, a žádná nechtěla ho. Jak ale léta plynuli, Červíčkovi to začínalo čím dál tím více vadit.. "Co to mám jen za osud? Proč se nikomu nelíbím??" Byl zoufalý. Pokaždé když ho přepadla tahle nálada, procházel se po Bradavicích. Jedinou útěchou bylo, že na chodbách hradu se nepotulovalo tolik zamilovaných dětí jako ve společenských místnostech. "Co teď? Kluci budou ještě dlouho pryč…Nikdo se tu se mnou nekamarádí.." Peter začal natahovat. Procházel zrovna sedmým patrem a najednou BLIK! Žárovička nad Červíčkovou hlavou se rozzářila. Třikrát prošel kolem zdi za ustavičného mumlání věty: "Musím najít nějakou zábavu". Objevili se krásné dveře, Peter do nich vešel. Jakmile vstoupil poklesla mu čelist a jeho prasečí očka se zvětšili, když je otevřel jak nejvíce mohl. V pokoji stála, nebo spíše visela plazmovka, a pod ní křeslo ve tvaru fotbalového míče. Neměl ani tucha co s tím. "Komnato!" pronesl vážným hlasem, který používá Brumbál při slvanostech. "Prozraď mi tajemství této..eh..velké věci!" Chvíli se nic nedělo ale potom se ozval robotický hlas, jako když máte hlasovou schránku. "Prosím, posaďte se do křesla. Nyní uchopte obdélníkovou věc na stole." Před Pettigrewem se objevil stůl a na něm rubiková kostka, kouzelnická hůlka a ovladač. "Které z toho je obdelník?" Nevěděl si rady Peter. "Prostě uchopte tu věc s mnoha čudlíky a zmáčkněte ten červený!!" Komnata začínala být netrpělivá. Červíček vzal do ruky rubikovou kostku a mačkal červený čtvereček. Ať mačkal jak mačkal, nic se nedělo. "Dnes mi nic nefunguje" smutnil zase. Zkusil tedy teď už pravý ovladač. Zmáčkl čudlík a televize se zapla ale chrčela. "Ladím frekvence! Nyní prosím mačkejte postupně čísla." Víc komnata neřekla. Pettigrew dělal co mu bylo porazeno a zmáčkl číslo 1. Na obrazovce to párkrát zachrčelo a následně se rozjel seriál Přátelé. Červíček na to se zaujetím koukal. " Ta Rachel je celkem pěkná…ale chodí s Rosem! To by mohla být komplikace…Zkusím něco jiného". Celý den pak přepínal programy. Díval se od Chůvy k pohledání přes Simpsonovi až po Futuramu. Ztrácel již naději na někoho, kdo by ho mohl zaujmout a zmáčkl poslední číslo-9. Na TV vyskočil obrázek šeredné ošklivky Betty. Petera to ihned zaujalo! "Někdo jako já se jen tak nevidí!" Seriál doslova hltal očima. Betty která pracovala v modní firmě, Betty tak ošklivá jako on … a konečně Betty zamilovaná do Petera. Červíček byl plně okouzlen. Myslel totiž, že oním Peterem je on. Šeredně se ale spletl! Peter Willins byl ředitelem firmy ve které pracovala Betty. To on ale nevěděl.

Uběhli týdny…Pokaždé když měl Pettigrew čas, přímo letěl do komnaty nejvyšší potřeby aby zapnul svou sladkou Betty. Poslední dobou se mu ale nelíbilo co se děje.. Bylo očividné že nějaký chlap (Peter) mu chce přebrat Bettynku! Červíček chodil zkroušený, když viděl jak ji Willins žádá o ruku. "NE!!! BETTY NE! NESMÍŠ SI HO VZÍT!ON TĚ NEMILUJE! TO JÁ! JÁÁÁÁ!" Slzy se mu kouleli po tvářích dolů.. Co teď jen má udělat? Nesmí se za něho provdat..vždyť miluje jeho- Petera Pettigrewa.
"Brácho! Myslím že jsem ho našel!" Pettigrew zaslechl hlas svého kamaráda Siriuse, ale nevěnoval mu pozornost. Dál upřeně hleděl na obrazovku a modlil se aby Betty žádost o ruku nepřijala.
" Péťo?" teď už slyšel i Jamese. Žádná reakce. Betty otvírala ústa aby odpověděla. " Och Petere! Jsem zaskočena…jak…to…och…ANO! Vezmu si tě! Miluju tě z celého srdce!" To Červíčka dorazilo. Schoulel se do klubíčka až spadl s křesílka brečel..a brečel…
Jeho kamarádi přišli blíže .
"O tom jsem slyšel" prohlásil po chvíli vzlykání James. "Jmenuje se to tulevize, mudlové se tam dívají na filmy a seriály. VYMYŠLENÉ seriály. Chápeš Péťo, Betty neexistuje, neexistovala a existovat ani nebude. Je vymyšlená."
" Ty vole..kolik jsi té whisky vypil?" zašklebil se Sirius, když James dokončil svůj monolog.
Pettigrew znovu mohutně zaštkal. "Říkala že mě miluje…"
"Petře, Petříčku. Petře rozmilý..co to plácám?! Hele, koukej se sebrat… Tady ve škole, jsem viděl holku která je Betty na vlas podobná.." mrknul Black.
Červíček se zbrchal! "Woooow! Kde ji schováváš?" Sirius s Jamesem na sebe mrkli a ve společnosti znovu-zamilovaného Petera vyšli z komnaty.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 s-h-a-t-t-u-c-k-i-t s-h-a-t-t-u-c-k-i-t | Web | 25. května 2011 v 21:22 | Reagovat

Celkem super blog.

2 AnNe AnNe | Web | 26. května 2011 v 19:38 | Reagovat

Ahoj Lily,
zrovna děláme konkurz na spoluadmina blogu. Nechceš se přihlásit? ^^ :) http://weasley-guys.blog.cz/1105/hleda-se-spoluadmin

3 AnNe AnNe | Web | 26. května 2011 v 19:38 | Reagovat

pak určitě přečtu! :)

4 penelopeo penelopeo | Web | 28. května 2011 v 8:53 | Reagovat

Páni, tak tahle povídka mne dostala! :D Je opravdu perfektní!!! :)

5 denisa-delly denisa-delly | Web | 29. května 2011 v 19:46 | Reagovat

Tak tohle bylo dobrý :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama